ליקוי הראייה של הניגשים אל ניתוחי הסרת משקפיים, מתחלקים למספר קטגוריות, שההבדל ביניהן הוא באופי הליקוי, ובמכשור בו משתמשים בניתוח לצורך תיקון ראייה.
במאמר זה, נסביר לכם את ההבדלים בין ליקוי הראייה השונים, וכיצד ניתן לבצע תיקון ראייה בלייזר, לליקויים אלו.

תיקון ראייה בלייזר

חוסר חדות בראייה ממרחק. מדובר באדם אשר רואה למשל, 6/9 קרי הוא רואה בעין מ6 מטר מה שאחרים רואים מ9 מטר, שכן ראייתו איננה חדה מספיק ממרחק.
קוצר רואי, הוא ליקוי ראייה שנובע מקריאה ממושכת או צפייה ממושכת במסכי הטלוויזיה או המחשב. מדובר בליקוי נפוץ אשר מצריך תיקון ראייה בלייזר. ליקוי זה נובע מהתארכות כדור העין מ23 מילימטר ל25 מילימטר, מה שמגדיל את מספר הראייה, כך הופכת ראייתם של קוצרי רואי ללא משקפיים, לראייה של 6/36. מדובר בליקוי אשר מתגלה בגיל ההתבגרות, ועד גיל 20 הוא מתייצב על מספר קבוע.
ניתן לפתור ליקוי זה באמצעות ניתוח לייזר פשוט, אשר מבצע תיקון ראייה, המאפשר לסובלים מקוצר רואי, לא להזדקק עוד למשקפי ראייה. תיקון ראייה בלייזר, נעשה באמצעות מכשור מתקדם מסוג לאסיק, אינטרלאסיק ווייבפרונט (כל מכשיר פועל על עובי קרנית אחר, ועל מספר אחר של משקפיים). במהלך ניתוח הסרת משקפיים, מלטשת קרן הלייזר את הקרנית, בצורה המותאמת לעין לפי נתונים שהוזנו למכשיר בטרם החל הניתוח, ובכך היא מבצעת בעין תיקון ראייה, המאפשרת חדות ושיפור הראייה. בסוף הניתוח יכול המטופל, להניח את משקפי הראייה שלו לתמיד.

מידע נוסף, תיקון ראייה

ליקוי אחר שהינו נפוץ מאוד, הוא רוחק רואי. זהו ליקוי בו העין רואה באופן מטושטש מאחר ומסיבות מולדות או נרכשות, אין לה כושר הסתגלות לקרני האור הנכנסים אליה. ככול שמפגש קרני האור רחוק יותר, כך גדלה חוסר החדות בראייה, גדל הטשטוש, וליקוי רוחק הרואי גדל. ליקוי זה משפיע על הסובלים ממנו, על ידי עייפות, אי נוחות מתמשכת ורגישות רבה לאור. ליקוי זה נפוץ מאוד, וסובלים ממנו 70 אחוז מהילדים.
ניתוחי לייזר מאפשרים תיקון ראייה בליקוי זה. התיקון נעשה באמצעות ניתוח לייזר שמקלפים את הכיפה של הקרנית ומלטשים אותה. אפשרות אחרת אשר מאפשרת תיקון ראייה בלייזר של ליקוי זה, הוא על ידי השתלת עדשה תוך עינית. בניתוח זה, מוחדרת עדשה מלאכותית לעין הנשארת בה לצמיתות. מדובר בניתוחי יום, אשר אחריהם חוזר המטופל אל ביתו ואל שגרת חייו, כאשר הראייה מתייצבת תוך ימים ספורים.
תיקון ראייה בלייזר, מאפשר לכם לשפר את חדות הראייה, אופי הראייה, ומתקן ליקוי ראייה שונים אשר מונעים מכם לראות באופן ברור, חד ונוח את הדברים. ניתוחי תיקון ראייה בלייזר, הינם פשוטים, קלים, ואינם מסוכנים כלל. אחרי שתעברו ניתוחים אלו תרגישו שיפור עצום, לא רק בראייה שלכם, אלא בחייכם באופן כללי.
תיקון ראייה ועוד
קידום אורגני | קידום אתרים