ניתוח עיניים בלייזר, מכיל מספר שלבים, המתחילים עוד לפני הניתוח, בעת הכנסת הנתונים של המטופל אל מחשב מכשיר הלייזר. מדובר במכשיר לאסיק (LASIK), שהיינו המכשיר המקובל ביותר בתחום. הנתונים המוכנסים אל המחשב, הינם הנתונים שנאספו על ידי הרופא בעת שבדק את מידת כשירותו של המטופל לעבור ניתוח לייזר בעיניים. לאחר שהנתונים הוכנסו למחשב, יכול הרופא לבצע הרדמה מקומית של העיניים על ידי טיפות עיניים. כאשר העיניים מורדמות, יכול הרופא להתחיל בפועל, בשלב הראשון של הניתוח.
בשלב זה, פותח הרופא חלון טיפולי בקרנית בעזרת להב כירורגי מדויק. אחרי שהרופא פתח את החלון, מתחיל השלב השני, בו מתחיל מכשיר הלאסיק לטפל בעזרת, לייזר בעיניים. הלייזר מלטש את הקרנית, ומעצב אותה לפי הנתונים שהוחדרו אל המחשב. הטיפול מתחיל בעין אחת ולאחר מספר דקות עובר לעין השנייה.

טיפול לאסיק מבצע פיצול של כיפת הקרנית מן הקרנית, בעזרת קרן לייזר דקיקה, זו מלטשת את הקרנית בדייקנות ובעדינות, בסיום הליטוש מוחזרת כיפת הקרנית אל מקומה. אחרי ליטושה, הקרנית הופכת לדקה יותר, ומותאמת לראייה ללא משקפיים וללא צורך בעדשות מגע.
הטיפול איננו כואב, אך יש סיכוי שתחושו לחץ מקומי בעת שהלייזר תלטש את הקרנית. הנתונים עבור הליטוש, כפי שצויין, נרשמים במחשב לפני שמתחיל ניתוח עיניים בלייזר, ולכן ישנה חשיבות גדולה לאופי ואיכות בדיקות ההתאמה שתעברו, שכן אם יוכנסו נתונים שגויים, תוצאות הניתוח עלולות להיות לא מה שציפתם. במכונים איתם אנו עובדים בפורטל, מתחייבים הרופאים, שבדיקות ההתאמה הינם קפדניים, ונעשים תוך שימת דג מרבית, הן לתוצאות הבדיקות והן בהכנסתם למחשב המכשיר, כך שניתוחי עיניים בלייזר, יעברו בצורה הטובה ביותר, וללא סיכונים.

עוד... ניתוחי עיניים בלייזר

הניתוח עצמו נערך בסביבות 20 דקות, בסופו תזכו לראייה משופרת ללא צורך בהרכבת משקפיים. חשוב לציין, שניתוח עיניים בלייזר איננו מבטיח ראיית 6/6, אלא ראייה אופטימאלית לפי נתונים של כל מטופל ומטופל באופן אינדיבידואלי. תוצאות הניתוח יתקבלו באופן סופי מספר שבועות אחרי הניתוח, אך השיפור בחדות ואיכות הראייה, תורגש כבר בימים שאחרי הניתוח.

ניתוח עיניים בלייזר, הינו ניתוח שאין בו כאב, הוא מאפשר החלמה מהירה, תוצאות מדויקות, ואינו נושא טראומה לרקמה החיצונית שסביב לעין. תופעות הלוואי של הניתוח הן נדירות ביותר, יתכנו דלקות אך כפי שציינתי הדבר נדיר מאוד. חשוב לציין, שלא ניתן לאבד את הראייה והעין לא נפגעת בניתוח שכזה.

ניתוח עיניים בלייזר באמצעות לאסיק, הינו מתאים לקוצרי רואי, רחוקי רואי, ובעלי צילינדר יציב. אין הוא מתאים לנשים מניקות או נשים בהריון, ולא למי שראייתו השתנתה בשנה האחרונה. את הניתוח מבצעים אך ורק לבני 19 ומעלה.
בסיומו של ניתוח לייזר בעיניים, תוכלו לחזור אל שגרת חייכם עוד באותו יום. אך יש להימנע ממים לא נקים, וחבלה. ניתן לחזור לנהוג ולעסוק בספורט אך לנקוט מידת זהירות מפני פגיעה בעין. חשוב מאוד לבוא לבדיקות תקופתיות אצל הרופא המנתח, על מנת שיבחן את מצב העין. כל מי שמעוניין לעבור ניתוח הסרת משקפיים, חייב לדעת שיותר ויותר אנשים עוברים ניתוח זה, המכשור כיום מתקדם מאוד, הידע גדל, ואחוזי ההצלחות של הניתוחים, נמצאים כל העת בעלייה. אחרי שתעברו ניתוח תיקון ראייה בלייזר, תוכלו לראות בצורה חדה ואיכותית יותר, ולחוש משוחררים ללא צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע.
קידום אורגני | קידום אתרים