בדיקת אמסלר

בדיקה נוספת תהיה בדיקה עם לוח אמסלר. מטרתה לבדוק האם קיימים עיוותים בראייה שלנו, והאם אנו מסוגלים לראות את שדה הראייה הכולל. בלוח מצוירות צורות מקבילות, שיכולות להתכופף זו אל זו באופן סימטרי. עלינו להסתיר בכל פעם שאנו נבדקים עין אחת וכך, בשימוש בעין השנייה בלבד, עלינו לתאר כיצד מצוירים הקווים. במידה ואנו רואים קווים מעוגלים או לא סימטריים הרי שיש לנו בעיה שנקראת ניוון מרכז הראייה. 

בדיקות עיניים בזמן הנכון יגלו לנו האם אנו סובלים מאובדן ראייה, ירידה בראייה, קטרקט, גלאוקומה ועוד. בדיקות אלו יגלו האם אנו צריכים להרכיב משקפיים או עדשות מגע. חלק גדול מן הבדיקות יעלו אפשרות שניתן לטפל בבעיה בעזרת ניתוח הסרת משקפיים אשר יאפשר לעיניים שלנו לראות בצורה טובה יותר. 

ישנן שתי תקופות שהן קריטיות במיוחד עבור הראייה. התקופה הראשונה היא הילדות. עלינו לקחת את הילדים שלנו לבדיקות ראייה תקופתיות אשר יבחנו האם הילד סובל מבעיית ראייה. אם לא נעשה זאת אנו עלולים לפגוע בראייה של הילד הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. התקופה השנייה החשובה היא מעל גיל 50, מאחר והעיניים מתעייפות ומתאמצות בגיל הזה יותר מאשר בעבר. חשוב לעבור בדיקה תקופתית שתבחן האם יש צורך להשתמש במשקפיי ראייה.
קידום אורגני | קידום אתרים